X

Biz Kimiz

Şirket Geçmişi ve Politikaları

Meysu Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEYSU A.Ş.)’nin %50’si Gülsan Gıda Sanayi Ticaret A.Ş.’ye, %50’si Güldüoğlu ailesinin fertlerine aittir.

Güldüoğlu ailesinin gıda üretim tecrübesi; ailenin ilk kuşak temsilcisi olan merhum Osman Güldüoğlu’nun reçel, helva, akide şekeri ve lokum üretimine başladığı 1948 yılına dayanmaktadır.

Güldüoğlu ailesi tarafından 1985 yılında kurulan Gülsan Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. (GÜLSAN); “Meysu” markası ile MEYSU A.Ş.’nin şu an üretim tesisi olarak kullandığı adreste, 2000 yılından beri meyve suyu ve benzeri içecek üretimi yapmaktadır.

GÜLSAN’ın meyve suyu, gazlı ve gazsız içecekler ile süt ve sütten mamul ürünlerin imalatı ve ticareti faaliyeti; 2013 yılı sonunda GÜLSAN’ın kısmi olarak bölünmesi sonucunda oluşan MEYSU A.Ş. tarafından yürütülmeye başlanmıştır.

MEYSU markası; kaliteli ve standardizasyonu sağlanmış ürünleriyle piyasanın ilk ve önde gelen markalarından biridir. MEYSU A.Ş.’nin ürettiği “MEYSU” markalı ve özel markalı (private label) ürünler; Asya, Avrupa, Amerika ve Afrika kıtalarında 60’den fazla ülkeye ihraç edilmektedir.

MEYSU A.Ş. ürün geliştirme süreçlerini, ürettiği her bir kategori açısından farklılaştırarak ilerlemeyi temel vizyon ve misyon olarak benimsemiştir. MEYSU A.Ş. kaliteye, küresel standartlara ve kurumsallaşmaya büyük önem vermektedir. Üretim tesisi bünyesinde yer alan laboratuvarında satın alınan hammaddelerin ve üretilen mamullerin; fiziksel, kimyasal, duyusal, mikrobiyolojik ve ambalaj kontrolleri düzenli olarak yapılmaktadır. Ayrıca sonuç doğrulama amacıyla dış analizler yaptırılmaktadır.

Ayrıca mevcut durumda Meybuz Gıda Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. paylarının %99,57’si MEYSU A.Ş.’ye aittir.

Vizyon

Tüketici memnuniyetini sağlayarak daima ilk tercih olmak.

Misyon

En sağlıklı, en kaliteli ürünleri, doğaya ve insana saygı ilkesi ile en verimli şekilde topluma sunmak ve bu konuda her zaman öncü olmak için varız.

Değerler

Firmamız Toplam Kalite Yönetim Sistemi ilkeleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.