X

Yapması Kolay

< Geri Dön

Geçmişten Günümüze Enerji Veren Şarkılar

Mutsuz, umutsuz, durgun ya da yorgun olduğunuzda, enerji bulabileceğiniz şarkılar ararsınız. Hemen bir şarkı açıp kendinize gelmeye çalışırsınız. Yavaş yavaş ritim tutma, mırıldanma, hareketlenme derken kendinizi şarkıya kaptırmış olarak bulursunuz. İşte böyle anlarda enerji tazelemenizi sağlayacak şarkılar bizden gelsin dedik ve 7 yabancı pop şarkıyı sizin için derledik.

1. Pump It


Beste sahibiyle ilgili birçok farklı görüş olsa da Pump It birçok ülke tarafından uyarlanan ve herkes tarafından sevilen bir şarkı. Pulp Fiction filmi ve Black Eyed Peas grubuyla dönem dönem ününe ün katan şarkının ilk olarak 1927’de orijinal adı Misirlou olarak kayda alındığı biliniyor.

2. Don’t Stop Me Now


Don’t Stop Me Now şarkısının çıkış tarihi 1978 ve uzun süre hitlerden düşmeyen bir Queen şarkısı. Farklı gruplar tarafından birçok kez seslendirilmiş olsa da Freddie Mercury’nin yerini kim tutabilir ki? Don’t Stop Me Now’u Mercury’den dinlemeden coverlara geçmemenizi öneririz.

3. One Way or Another


Blondie’nin muhteşem sesiyle 1979 hayat bulmuş bir şarkı. Şarkı yıllar sonra 2013 yılında One Direction grubu tarafından yenilenmiş ve yeni nesillere de ulaştırılmıştır. Kendinizi şarkının capcanlı ritmine kaptıracaksınız. Dinleyin, enerjiniz yerine gelsin.

4. Get Lucky


Get Lucky tanıtımları Saturday Night Live programında ve internet dizisi The Collaborators'da yapıldı. Daft Punk hayranları bir süre meraktan çıldırdı ve sonunda şarkı 2013’te satışa çıkartılarak yılın hit şarkısı haline geldi. Get Lucky’i dinleyin, güne enerjik başlayın.

5. Shape of You


Ed Sheeran bu şarkıyla En İyi Pop Solo Performansı dalında Grammy Ödülü aldı. Ritmi ve Ed Sheeran’ın sesiyle mükemmel uyumu yakalayan şarkıyı dinlerken ritim tutmadan duramayacağınızın garantisini verebiliriz.

6. Moves Like Jagger


Dinlemeyi bıraksanız bile mırıldanmayı bırakamayacağınız bir öneri var, sırada. Moves Like Jagger kıpır kıpır eğlenceli bir Maroon 5 şarkısı. Christina Aguilera’nın eşlik ettiği şarkı 2010 yılında müzikseverlere sunuldu. Bize de bu şarkının keyfini çıkarmak kaldı.

7. Happy


Pharrell Williams tarafından seslendirilen şarkı 2013 yılında çıktı. Öyle güzel çıktı ki Grammy En İyi Pop Solo Performansı Ödülü’nü kaptı. Pharrell Williams’dan Happy, her mutsuz anınıza iyi gelecek. Bu enerji nereden geliyor derseniz, Black Eagle Enerji İçeceği deriz. :)