X

Yapması Kolay

< Geri Dön

Bir Seyahat Çantasında Olmazsa Olmaz 4 Şey

Seyahat çantası hazırlamak, kimi zaman yeni yerler keşfetme gibi tatlı bir heyecana ortak olsa da, kimi zaman yanına ne alması gerektiğini düşünen panik insanlara şahit olur. Biz o panik anını ortadan kaldıralım istedik, çantanızda olmazsa olmaz 5 önemli şeyi listeledik.

1. Kişisel Bakım Ürünleri


Bir seyahatte en gerekli olabilecek şeylerden ilki bizce kişisel bakım ürünleri. Özellikle bir süre alışveriş yapamayacağınız, kamp kuracağınız, dağcılık gibi bir aktivite söz konusu ise aman dikkat tüm tatiliniz rezil olmasın! Diş fırçası, diş macunu, deodorant, şampuan, ıslak mendil, yara bandı ve varsa ilacınız gibi bazı temel ürünleri almak mutlu bir seyahat için yeterli olacaktır.

2. Kıyafet


Kıyafet tercihiniz mevsime göre değişse de Kuzey’e gidiyorsanız donma, Güney’e gidiyorsanız yanma ihtimaliniz olduğunu aklınızdan çıkarmayın! Özellikle ilk seyahatiniz ise gidince ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Kış aylarında mont, bot, atkı, eldiven ve şapka gibi giysilerin yanında termal içliklerin hayat kurtaracağını belirtmezsek seyahat çantanızı hazırlamış sayılmayız. Yaz aylarında ise nereye giderseniz gidin denize girme ihtimaliniz hep vardır ve mayonuzu almazsanız pişman olursunuz.

3. Elektronik Eşyalar


Sizin için önerimiz tabi ki tüm seyahat boyunca telefon kullanmanız değil, dileğimiz yeni yerler keşfedip anı yaşamanız olsa da, birileriyle iletişim kurmak elbette hakkınız. Bu yüzden telefon ve powerbank seyahatte de olmazsa olmazlardan. Ayrıca evden çıkarken fotoğraf makinenizi almayı unutursanız da geri dönmeyi göze alacak kadar üzüleceğinizi biliyoruz, bizden söylemesi.

4. Resmi Evraklar


Asla unutmamanız gereken resmi evraklar olmazsa olmazlarda listenin sonuna yerleşiyor. Çünkü en son okuyacağınız en çok aklınızda kalır da unutamazsınız diye düşündük. Peki, nedir bu evraklar derseniz? Kimlik, pasaport, ehliyet, kredi kartı, otobüs/ uçak/ tren biletleri, sağlık belgeleri, sigorta, kan grubu belgesi ve tabi ki evlilik cüzdanı unutulduğunda telafisi olmayan şeyler, aman dikkatli olun! Seyahatinizi onu, bunu almayı unuttum diye üzülerek geçirmeyin.

Yoksa kitabınızı ve Meysu Vişne Nektarı’nı unuttunuz mu? İyi ki hatırlattık. Hemen geri dönün ve seyahatin keyfini çıkarın :)